Про конкурс

Місія фотоко нкурсу «Фотограф року 2013» – підтримка творчої діяльності професійних фотографів, фотолюбителів і художників в Україні, які працюють з фотографією.

Грошовий призовий фонд Конкурсу становить 54 000 грн.*

 • Гран-прі («Кращий фотограф року») — 50 000 грн.*
 • «Приз глядацьких симпатій» — 4 000 грн.*

Спеціальні призи для переможців (1-е місце) у всіх номінаціях професійної та любительської категорій від

* Виплата призових коштів проводиться протягом 15 робочих днів з моменту оголошення результатів конкурсу. Вона здійснюється шляхом перерахування безготівкових грошових коштів на розрахунковий рахунок переможця або готівкою з каси організатора. Із суми винагороди підлягають утриманню встановлені законодавством України податки та збори.

Журі

Однією з найважливіших складових фотоконкурсу є його журі, куди входять найавторитетніші представники вітчизняної та зарубіжної фотоіндустрії , чий авторитет не підлягає сумніву та викликає довіру в учасників.

Георгій Пінхасов Георгій Пінхасов народився в 1952 році в Москві. Закінчив ВДІК (Московський Інститут Кінематографії ), працював фотографом на Мосфільмі. Андрій Тарковський запросив робити репортаж про фільм «Сталкер» (1979 року). У 1978 році приєднався до Московського союзу художників-графіків і отримав статус незалежного художника. У 1985 році виїхав до Парижу (Франція). У 1988, представивши серію «Тбіліські лазні», він став «асоціативним членом» агенції «Магнум Фото», а з 1990 року – повноправним членом агентства. Публікується в Geo, Actuel, New York Times та ін. Його книга Sightwalk досліджує окремі деталі через роздуми або специфічні види світла, що часто наближаються до абстракції.

Eyemazing Susan Eyemazing Susan (Susan Zadeh) – засновниця та головний редактор авторитетного європейського фотографічного журналу EYEMAZING. 12 років життя віддала балету – танцювала в Het Nationale Ballet , Амстердам. Після закінчення кар'єри балерини працювала фотографом. У 2003 році заснувала журнал EYEMAZING, який був визнаний кращим фотографічним виданням на багатьох світових видавничих конкурсах. Сюзан – визнаний у світі куратор, фотокритик і дослідник фотографії. Працювала в журі на багатьох світових фотоконкурсах. Живе та працює в Амстердамі (Голландія).

Юрій Олександрович Косін Юрій Олександрович Косін (26 вересня 1948 року) – український фотограф, викладач, куратор виставок і мандрівник. Член НСФХУ, член спілки Kulturforum і художньої майстерні Kulturwerkstatt Trier , Німеччина. Юрій Косін займається кураторською діяльністю, має величезну кількість виставок і публікацій у Європі та США. Основний акцент у роботах Юрія Косіна спрямований на художню сторону фотографії. Документальний аспект перетворюється в область суб'єктивних переживань з приводу часу як приватної категорії.

Ілона Пулкстене Ілона Пулкстене живе та працює в Ризі. Художник фотопортрета і постановочної студійної фотографії. Має дипломи дизайнера, перукаря та візажиста. Співорганізатор та арт- директор щорічного авторитетного Прибалтійського міжнародного фотофестивалю ART CAMP, який проходить у портовому місті Вентспілсі. Ілона – викладач Ризької фотошколи Portret, куратор фотопроектів і майстер-класів у Ризі, учасник багатьох міжнародних виставок. Публікується в журналах «Азартний гравець» , BODY , LIFE , TANTRA YOGA , Photo room , Photoiconа , Amber Breeze V , Fashion Collection та ін.

Павло Гудімов Павло Гудімов народився 12 жовтня 1973 року у Львові. Закінчив Львівський лісотехнічний інститут, отримавши диплом ландшафтного архітектора. Його музична кар'єра пов'язана з гуртами «Клан тиші», «Океан Ельзи», «Гудімов». З 2005 року Павло зосередився на кураторській, галерейній, видавничій і дизайнерській діяльності. Гудімов – власник арт-центру «Я Галерея», в якому постійно відбуваються виставки багатьох сучасних художників і фотографів України, Росії та Прибалтики. У 2009 році заснував серію книг «УФО» (Українська фотографія ). Арт-центр Павла Гудімова активно займається міжнародною виставковою діяльністю.

Номінації

На конкурсі грошові призи отримають переможці у двох номінаціях: «Кращий фотограф року» та «Приз глядацьких симпатій».

Щоб забезпечити рівні умови для конкурсантів, ми ввели дві категорії: професійну та аматорську. Таким чином, фотографи-професіонали завантажуватимуть фотографії, відповідно, у професійну категорію, а любителі – в аматорську.

Професіонали – це фотографи, для яких заняття фотографією є джерелом основного доходу, а також ті, хто себе відносить до таких.

Любителі – це люди, для яких фотографія є хобі, розвагою.

Професійна категорія:

 1. Краєвид (флора)
 2. Тваринний світ (фауна)
 3. Архітектура
 4. Жанрова сцена
 5. Натюрморт
 6. Ню/еротика
 7. Портрет
 8. Репортаж
 9. Спорт
 10. Рекламне фото
 11. Весільне фото
 12. Арт фотографія (художня)
 13. Комп'ютерна графіка
 14. Документальна фотографія

Любительська категорія:

 1. Краєвид (флора)
 2. Тваринний світ (фауна)
 3. Архітектура
 4. Жанрова сцена
 5. Натюрморт
 6. Ню/еротика
 7. Портрет
 8. Стріт
 9. Арт фотографія (художня)
 10. Макро
 11. Комп'ютерна графіка

Структура проведення конкурсу

 • Учасники завантажують свої роботи на сайт конкурсу та оплачують участь у ньому до 15 січня 2014 року включно.
 • З 16 січня 2014 припиняється прийом робіт і починає працювати журі. До 20 лютого 2014 року журі формують short-лист (список авторів, за чиї роботи проголосував хоча б один член журі).
 • До 20 лютого 2014 року журі визначає переможців конкурсу (Гран-прі «Кращий фотограф року» і 1, 2, 3-і місця в номінаціях).
 • З 27 січня по 16 лютого 2014 року проходитиме голосування за «Приз глядацьких симпатій».
 • Наприкінці лютого 2014 року відбудеться церемонія нагородження переможців, а також відкриється виставка робіт, що перемогли.

Питання, пов'язані з конкурсом, надсилайте, будь ласка, на нашу електронну адресу: moderator@office.foto.ua.