Творча зустріч з Юрієм Косіним: «Бачити фотографією»

24314

21 жовтня о 18:30 в рамках проекту "Фотограф року 2013" відбудеться творча зустріч з відомим українським фотографом, художником і куратором виставок Юрієм Косіним.

Автор розповість про свій творчий шлях, зачепить актуальні для багатьох теми пошуку себе у швидкозмінному світі фотографії.

Фотограф поділиться зі слухачами секретами творчого процесу, продемонструє фотографії, розгляне питання ідентифікації себе в мистецтві.

На зустрічі також можна буде ознайомитися з новинками від партнерів: компаній Canon і ASUS.

 

 

Місце проведення:

Центр сучасного мистецтва М17, Київ, вул. Горького, 102-104

Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією на moderator@office.foto.ua.

Про автора:

Уже більше 20 років Юрій Косін займається кураторською діяльністю з організації виставок фотохудожників України. Основний акцент у роботах автора спрямований саме на художню сторону фотографії. Документальний аспект, звісно, не виключається, але він повністю трансформується в сферу суб'єктивних переживань відносно часу як приватної категорії. Тобто його завдання – не в тому, щоб зупинити мить, а по можливості розтягнути її в часі, чим спробувати подолати сам час. Це прагнення проявляється на рівні як окремої фотографії, так і настрою тієї чи іншої фотовиставки, а також різних акцій та інсталяцій. Діапазон його інтересів не обмежений ні темою, ні однозначною заданістю змісту, тим більше будь-якого сюжету. Його фотографія ніби виникає («проявляється»), як структура, що розвивається сама по собі, чи як пучок нескінченних асоціацій.

Фото: Юрій Косін. Із серії "Сміх, іронія"

У 1980-х роках Юрій Косін розробив власний творчий метод, своєрідну авторську мову фотографії, яка згодом була названа «трансгресією». Вона базується, з одного боку, на філософії світосприйняття художника, а з іншого – на відповідній обробці фотоматеріалу. У 1980-1990-х роках це було фізико-хімічне часткове руйнування фотоемульсії, що створювало власний варіант фотографіки. З приходом комп'ютерних технологій ці ж ефекти стали доступні в більш керований спосіб. Фотографіка Юрія Косіна не була самоціллю, а лише зручним способом відображення авторського світосприйняття.

Фото: Юрій Косін. З проекту "Transgression"

Фотографія Юрія Косіна — це мова, за допомогою якої художник фіксує не предмет або людину, а своє ставлення до них, в результаті чого генерується нова реальність… Таким чином, малюнок Косіна не обслуговує образ, а породжує його. По суті, це подолання фотографії як інструментального завдання. Однак це все одно фотографія, а Юрій Косін — її творець — передусім фотохудожник, який застосовує її можливості для втілення своїх спостережень і узагальнень.

Фото: Юрій Косін. З проекту "Pisanitsa"